Výstava ,,Zastavení s loutkou”

Výstava bude instalována v prostorech SVČ Trutnov s využitím prosklených ploch kavárny, takže návštěvníci expozici uvidí z venkovního areálu.

Otevírací doba: po celý měsíc únor denně 9:00 - 18:00 hod.
Vstupné: Zdarma

Loutkové divadlo je spojeno s profesionální i lidovou výtvarnou tvorbou a má v českém prostředí letitou tradici. Masové rozšíření tohoto kulturního fenoménu po českých zemích se datuje do poloviny devatenáctého století a roku 2016 přibylo české loutkářství do seznamu světového dědictví UNESCO. Loutka představuje pro tvůrce především svébytný umělecký projev.

Výstava s názvem „Zastavení s loutkou“ je věnovaná tvorbě výtvarníka, scénografa, herce, režiséra a pedagoga katedry výchovné dramatiky DAMU Praha, doc. MgA Karla Vostárka. Své loutkářské působení započal v legendárním amatérském souboru Paraple Praha, z dalších jmenujme KAFR Praha, ÚLD Praha, Minor Praha, Trakař Praha, Teatro Los Barrigones Oaxaca Mexico a nyní je uměleckým vedoucím v Divadle KARROSA Praha. Jako divadelník a pedagog působil v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku a Mexiku a na řadě divadelních akcí v ČR, spolupracoval na mnoha pořadech České televize.

Postupem času si osvojil svérázný a dobře rozeznatelný výtvarný autorský rukopis, který je patřičně bytelný, ale současně křehký a poetický.

V přední části areálu je především pro menší návštěvníky připravena stromová hra vytvořená volně podle divadelního scénáře M. Mašatové ČTYŘI POHÁDKY O JEDNOM DRAKOVI.
Loutky z tohoto představení jsou umístěné na výstavě.

Termín: 1. - 28. 2. 2021

partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace