MEZINÁRODNÍ CENA VÉVODY Z EDINBURGU

Mladí lidé z Trutnova a okolí mají možnost získat prestižní ocenění v rámci programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu! Od 1. dubna 2014 zahájila místní kancelář svou činnost na Středisku volného času, Trutnov.

O co jde?
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International Award, zkráceně DofE Award) je prestižní vzdělávací program, který mladým lidem umožňuje rozvíjet své dovednosti a aktivně využívat volný čas.

Program založil v roce 1956 manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, vévoda z Edinburghu, společně s německým pedagogem a velkým propagátorem zážitkové pedagogiky Kurtem Hahnem a vedoucím první úspěšné expedice na vrchol Mount Everestu, lordem Huntem. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa. V České republice program běží od roku 1994.

 

Pro koho je DofE Award určená?
DofE je určena mladým lidemod 14 do 25 let a je pro člověka především osobní výzvou. Účastník programu má možnost poznat sám sebe jako jedinečnou osobnost, kterou bez pochyby každý z nás je. K tomuto poznání ho dovede plnění řady dílčích výzev, jejichž konkrétní podobu si pod vedením zkušených vedoucích či školitelů programu určuje každý účastník individuálně. A proto každému účastníkovi s výběrem jeho aktivit i cílů pomáhá vyškolený vedoucí. Program má tři úrovně s odlišnou obtížností – bronzovou, stříbrnou a zlatou. Aby byl osobnostní rozvoj účastníka komplexní, věnují se mladí lidé v rámci programu čtyřem základním oblastem: dovednosti, sportovní aktivitě, dobrovolnictví a dobrodružné expedici.

 

 
Co můžu získat?

Odměnou za splnění vybrané úrovně programu je zisk certifikátu osvědčujícího absolvování programu a účast na slavnostním předávání těchto certifikátů, které probíhá vždy na půdě některé významné instituce, nejčastěji na britském velvyslanectví za účasti významných osobností nejen z České republiky, ale i z Velké Británie. Samotný certifikát je dokladem o tom, že máš za sebou poctivou práci na rozvoji vlastních kompetencí. Proto se ti tento certifikát může hodit v přijímacím řízení na vysoké školy nejen v ČR, ale i v Evropě, a jistě zaujme také potenciální zaměstnavatele. Nedílnou součástí programu je samozřejmě sebepoznání a sebezdokonalení a nalezení nových přátel životních výzev.

 

Jak začít?

Stačí kontaktovat místní centrum na Středisku volného času, Trutnov.

 

Kontakt: Mgr. Miloš Poláček, tel.: 776148277, email: polacek@svctrutnov.cz

 

Další informace o programu DofE: www.dofe.cz

partneři

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby