Něco končí, něco začíná…

Nový moderní objekt na Nivách pro volnočasové aktivity od září slouží veřejnosti a síly celého týmu zaměstnanců Střediska volného času, Trutnov jsou naplno využity zajištěním provozu tohoto areálu a přípravou nových akcí. Proto jsme se nikoli bez lítosti rozhodli pro změnu.

Začátkem prosince bývala na Staré radnici Trutnova každoročně uspořádána výstava betlémů, na které se podílely školy, mateřské školy, Klub seniorů a další trutnovské organizace i soukromý sběratelé, nicméně realizace výstavy spočívala výhradně na SVČ Trutnov. Za těch dvanáct ročníků jsme vystavili betlémy vytvořené ze všech možných materiálů, které byly provedeny nejrůznějšími technikami a snažili jsme se vždycky shromáždit ty nejzajímavější z nich, abychom trutnovské veřejnosti umožnili nevšední adventní zážitek.

Obdivovat krásu vyřezávaných figurek můžete v blízkých městech, kde výstavy nebo stálé expozice s touto tématikou pořádají. Například Františkánský klášter v Hostinném, Městské muzeum v Nové Pace, Památník K. V. Raise v Lázních Bělohrad, Kolowratský zámek v Rychnově nad Kněžnou a další. Nejznámějším betlémem v Královéhradeckém kraji je Proboštův mechanický betlém v Třebechovicích pod Orebem. V Olešnici v Orlických horách najdete v budově obecního úřadu Utzův mechanický Betlém a v Krkonošském muzeu v Jilemnici je k vidění krásný mechanický betlém Jáchyma Metelky. Děkujeme za pochopení a partnerům minulých výstav ještě jednou touto cestou posíláme vřelý dík.

partneři

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby