Nové SVČ Na Nivách

Obyvatelé Trutnova si už určitě stačili povšimnout, že se již nějakou dobu v areálu Na Nivách staví a buduje. Ti zasvěcenější vědí, že zde roste objekt nového Střediska volného času. Málokdo však ví, jak a komu bude areál sloužit?

V rámci projektu "Středisko volného času" byl rekonstruován celý areál Na Nivách. Mimo hlavní budovy, která byla doplněna o dvě přístavby, zde vzniknul originální volnočasový park. Venkovní prostory zdobí stávající stromová zeleň, která byla z části využita pro stavbu dobrodružného hřiště a lanového parku. Další součást areálu tvoří dětské hřiště, dřevěné altány + ohniště, mlhoviště, "festival park" - asfaltová plocha s venkovní tribunou a zázemím pro připojení mobilních zářízení (pódium,stánky, dětské atrakce...). Exteriéry doplňuje zázemí sportovišť, které je tvořeno oploceným multifunkčním hřištěm s umělým povrchem a hřištěm pro plážový volejbal. V současné době se v blízkosti areálu dokončuje nové parkoviště, které by mělo být v provozu do slavnostního otevření - 6.9.2019. Od této doby bude park otevřen veřejnosti každý den s vyjímkou organizovaných akcí, které budou v areálu probíhat.

O aktivity v areálu se bude primárně starat organizace zřízená městem, která je zapsána ve školském rejstříku jako zařízení pro zájmové vzdělávání - Středisko volného času, Trutnov (SVČ Trutnov). Hlavní náplní je organizace zájmových útvarů  (kroužky, skupiny, oddíly, kluby), které se pravidelně scházejí od října do května. V období hlavních prázdnin se jedná především o táborovou činnost. Tato hlavní činnost organizace je doplněna o tzv. příležitostné akce. Největší počet těchto akcí tvoří právě pravidelně scházející se útvary - víkendová soustředění, expedice, kurzy. Velkou oblibu se našly tzv. zážitkové kurzy, které jsou nabízeny i školám a dalším subjektům. V neposlední řadě se SVČ Trutnov podílí na realizací akcí pro veřejnost - dětské dny, výstavy, soutěže, přehlídky. Spolupracuje s městem a dalšími organizacemi na projektech a společensky významných aktivitách.

partneři

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby