ADAPŤÁK NA NIVÁCH

Jednodenní adaptační program pro nově vzniklé třídní kolektivy. Skupina projde sérií her a aktivit pečlivě poskládaných do efektivního celku (seznamovací hry, zábavné, kooperativní, pohybové, kreativní, hledání řešení apod.). Žáci tak dostanou možnost lépe poznat své nové spolužáky, zjistit něco o ostatních i o sobě. Učiteli se naskytne jedinečná příležitost vidět své žáky bez „nasazených školních masek“ a udělat si o novém kolektivu a jeho členech zřetelnější startovní obrázek.

Nástup na střední školu je pro mladé lidi obdobím velkých změn. Mění se jejich prostředí, vrstevníci – spolužáci, učitelé a také jsou na ně kladeny vyšší nároky než doposud. Třída se stává prostředím, kde tráví spoustu času, řeší nejrůznější sociální situace, a tak na jejím klimatu záleží víc než kdy předtím.

Pro zdravý vývoj třídního kolektivu je velmi důležité, aby se spolužáci mezi sebou dobře znali, aby znali své silné stránky, které mohou využít ve prospěch kolektivu a zároveň aby se nebáli poodhalit své nedostatky. Správná třída by měla umět konstruktivně řešit vzniklé problémy, dokázat zatáhnout za jeden provaz, když je potřeba a v neposlední řadě se umět pobavit a užít si společně strávený čas.

Je velmi důležité, aby třídní učitel znal svoji třídu co nejlépe a věděl, jak s ní pracovat a rozvíjet ji. Nejlepší prostředí, jak své žáky poznávat, je mimoškolní prostředí a situace.

Proto jsme pro 1.ročníky SŠ a nově vzniklé třídy ZŠ připravili „Adapťák Na Nivách“. Jde o jednodenní adaptační program, kdy třída projde sérií her a aktivit různého charakteru a zaměření (od seznamovacích a zábavných her, přes pohybové aktivity až po řešení problémů a hledání řešení). Žáci tak dostanou možnost lépe poznat své nové spolužáky, zjistit něco o ostatních i o sobě. Učiteli se naskytne jedinečná příležitost vidět své žáky bez „nasazených školních masek“ a udělat si o novém kolektivu a jeho členech zřetelnější startovní obrázek.

Cílová skupina: žáci SŠ a ZŠ (max. 30 žáků, min. 20 žáků)

Termíny: září 2022 (viz. kalendář)

Čas: 9:00 – 15:00 hod (s časem se dá individuálně manipulovat dle potřeb)

Místo: Volnočasový areál Na Nivách, Trutnov

Varianty:      a) Oběd vlastní (některé blízké školy mohou využít oběd ve své školní jídelně)

                     b) S obědem (v rámci programu bude zajištěn i oběd pro účastníky a doprovod)

Pitný režim a svačinu si účastníci donesou vlastní, v místě konání je možnost zakoupení drobného občerstvení.

Cena:               Oběd vlastní    400,-Kč/os.

                         S obědem        500,-Kč/os.

Objednávky a dotazy: recepce SVČ, tel.: 731 113 086, e-mail: svc@svctrutnov.cz

Závazná rezervace termínu je možná až po doručení přihlášky. 

Programy probíhají za každého počasí.

Přihlášky a rezervace termínů přijímáme nejpozději do 7. 9. 2022.

termíny září 2022 
po út st čt so ne
1.

2.
ZŠ Úpice Lány (prev.)

3. 4.
 5.
ZŠ R. Frimla (6.)
6.

7.
ZŠ Malé Svatoňovice (prev.)

8.
Střední zdravotnická škola Trutnov
9.
ZŠ Úpice Lány 7. třída 
10. 11.

12.

SPŠ Trutnov 1IT

13.

14.

ZŠ kpt. Jaroše (prev.)

15.

16.

SPŠ Trutnov 1ST

17. 18.
19. 20.

21.

SPŠ Trutnov 1S

22.

23.

SZŠ Trutnov PS1A

24. 25.

26.

SPŠ Trutnov 1.B

27.

SPŠ Trutnov 1.C

28.

29.

30.
ZŠ R. Frimla (6.)

Termín: září 2022

partneři

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby